PIC (Pilot In Command) Uçuşları

Sorumlu pilot ( PIC- Pilot In Command) uçuşları pilot eğitimi sürecinde ticari pilot eğitiminin planlama, zaman  ve maliyet açısından en pahalı ve uzun evresini oluşturur.

Şirketimize ait TC-TOM tescilli, gövde ve motor yenileştirmesi yeni yapılmış Piper PA-38 Tomahawk model alttan kanat ve TC-GEO tescilli Cessna172S Skyhawk model üstten kanatlı uçaklarımız ile bu süreçte çözüm ortağınız almak için buradayız.

PIC uçuşları için hafta sonu dahil SHGM tarafından belirtilen günlük uçuş limitlerini tam kullanarak, bu uçuşların tamamını (Meteorolojik duruma bağlı olarak) 3 - 4 hafta içerisinde bitirebilmeniz mümkün olacaktır.

Kalkış meydanımız, Samsun-Çarşamba (LTFH) Havaalanının 300 Radyal 24 Mil mesafe uzaklığında olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Engiz  havaalanı (LTFI) olacaktır.

Uçuşlarımızı tecrubeli observer kaptanlarımız eşliğinde, PIC uçarken IR / CPL alt yapısını oluşturacak şekilde gerçekleştiriyoruz.

Yardımcı seyrüsefer cihazı olarak Ipad'de AirNavPro kullanıyoruz. Ek olarak uçuşlarımızda GPS ILS yazılımlarıyla çevre meydanlara dilediğiniz pist başına ILS yaklaşma yapabiliyorsunuz.

 

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ ENGİZ HAVAALANI VE SHY-145 YETKİLİ BAKIM İSTASYONU

 

980x30 metre uzunluğunda asfalt piste sahip olan Engiz Havaalanı’nda toplam 80 bin metrekare alana sahip 65 adet hangara sahiptir.

Bir dönem Yaprak Tütün İşletmeleri tarafından tütün deposu olarak kullanılan hangarlar, günümüzde çok amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Engiz havaalanında bizim de hizmet almakta olduğumuz SHY-145 onaylı bakım kuruluşu mevcuttur. Hava aracının peryodik bakımı / teknik müdahale ihtiyacı durumunda ve anında müdahale edilerek çözüm sağlanmaktadır.

ÇEVRE MEYDANLAR

UZAKLIK / UÇUŞ BAŞLARI / TAHMİNİ UÇUŞ SÜRELERİ / PİST BİLGİLERİ